Transport materiałów sypkich

transport-materialow-sypkich-w-betoniarniTAŚMOCIĄG WAŻĄCY

Taśmociąg ważący jest podwieszony pod dozatorami na czujnikach tensometrycznych z regulowaną stabilizacją podłużną i poprzeczną. Dzięki wysoko nadbudowanym burtom jest w stanie pomieścić pełną nadawę. Napęd – poprzez dwa motoreduktory o wysokiej mocy – gwarantuje niezawodność i wysoką żywotność nawet w najcięższych warunkach pracy. Zastosowano także innowacyjne rozwiązanie przyspieszające rozładunek taśmociągu, który zwiększa prędkość na odcinkach pomiędzy pryzmami kruszywa, poprawiając tym samym wydajność instalacji.

SILNIKI WIBRACYJNE

Instalowane na dowolnej ilości zasobników, zalecane tam, gdzie gromadzone są najdrobniejsze frakcje kruszyw. Montowane na niezależnej płycie zapobiegają zawieszaniu się surowca. Uruchomienie wibracji następuje w momencie otwarcia zasuwy spustowej i kończy się z chwilą jej zamknięcia.

PRZENOŚNIKI ŚLIMAKOWE

Transportują cement i popiół z silosów magazynowych na automatyczną wagę. Charakteryzują się wysoką trwałością oraz dużym zakresem wydajności dobieranej do zdolności produkcyjnej węzła betoniarskiego. Zastosowanie łożysk pośrednich umożliwia uzyskanie długości transportowej do 16 metrów.

WAGI TECHNOLOGICZNE

Przy projektowaniu wszystkich wag na węzłach Proton® zwróciliśmy szczególną uwagę na ich dokładność i niezawodność. Zastosowanie najlepszych na świecie czujników tensometrycznych HBM®, stabilizacja pozioma oraz dwustopniowy system ważenia, gwarantują doskonałą jakość i powtarzalność produkowanych mieszanek.

POMPY DOZOWANIA DODATKÓW CHEMICZNYCH

Mogą być stosowane do podawania wszystkich dostępnych na rynku płynnych dodatków do betonu. W skład wyposażenia wchodzi system płukania instalacji z zaworem zwrotnym i filtrem na króćcu ssącym.